Akcie společnosti Facebook klesají

Facebook – největší společenská síť na světě pro komunikaci, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavy. S více než 2 miliardami uživatelů se jedná o jednu z největších společenských sítí na světě.
Společnost zaznamenala pád na akciovém trhu, když zaznamenala pokles o 24%, jelikož obor sociálních médií odhalil, že uživatelská základna a tržby za druhé čtvrtletí rostly pomaleji, než se očekávalo. V letošním roce přitom akcie vzrostly o 23% na 201,40 dolaru, neboť společnost uvedla, že investice do příštího roku by přinesla zisk.
sociální síť facebook.png
Pokud ale takový pokles cen akcií proběhne, znamenalo by to, že více než 150 miliard dolarů bude z hodnoty společnosti okamžitě vymazáno a bohatství zakladatele Marka Zuckerberga poklesne o 17 miliard dolarů. Ztráta 24% v běžném obchodování by také znamenala největší jednodenní ztrátu hodnoty v americké společnosti. Očekávánému pádu nenahrála ani konference Zuckerberga, který nebyl schopen zachránit akcie, jelikož prohlásil, že není přesvědčen o růstu Facebookové sítě.
Facebook uvedl, že má koncem června 2,23 miliardy aktivních uživatelů, což je o 11% více než v červnu 2017, ale na druhou stranu se jedná o nejpomalejší růst za více než dva roky. Analytici přičítali malý růst uživatelů z velké části nového evropského pravidla na ochranu osobních údajů, která vstoupila v platnost v květnu. Proto byly investoři varováni, aby očekávali nárůst nákladů s vynaložením financí na řešení obav ohledně nedostatečné ochraně soukromí. Celkové náklady ve druhém čtvrtletí tak vzrostly na 7,4 miliardy dolarů, což je o 50% více než před rokem. Tržby z prodeje reklam však ovlivněny nebyly a ve čtvrtletí se zvýšili o 42% na 13 miliard dolarů.
facebook login.jpg
Nezanedbatelným důvodem zklamaných investorů byl masivní nárůst provozních počtu zaměstnanců. Facebook nedokázal zareagovat na skandál s GDPR a díky tomu došlo k potřebě vyššího počtu zaměstnanců.

You may also like...