Chcete něco pěstovat? Dejte se na klíčení semínek

Ne každý disponuje rodinným domem s velkou zahradou, na které si může zasázet rostliny, http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/decoration/10768/ byliny, ovoce či zeleninu od výmyslu světa. Jakmile však takové vymoženosti člověk nemá, tak touží po náhradě, díky které by si mohl pěstovat něco výjimečné třeba na okenním parapetu v malém bytě. A nemusí jít jen o pokojové květiny.

vojteška

Moderním trendem pěstování je klíčení semínek.
Výhoda tohoto způsobu pěstování spočívá právě v tom, že takové klíčky můžete pěstovat přímo doma třeba v kuchyni, na balkoně nebo terase. Nepotřebujete k tomu žádné záhonky ani splnění složitých podmínek. Potřebujete jen vhodnou nádobu na klíčení, semínka a místo, na které nádobu s klíčícími semínky postavíte.

Co všechno můžete pěstovat?

Kromě toho, že jde o velice jednoduché a rychlé pěstování, tak můžete pěstovat různé druhy semínek, díky kterým získáte zdravé klíčky vhodné na konzumaci v čerstvém stavu i k přípravě různých teplých i studených pokrmů.
Vypěstovat si tak můžete klíčky řeřichy, slunečnice, ředkvičky, sóje, čočky, mungo fazolí, obilí, cizrny, rukoly, alfalfy, jetele, hořčice a mnoho dalších.
Skvělé je také to, že pěstovat klíčky můžete kdykoliv v průběhu roku a mít tak stálý přísun vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Užívat si různé chutě a zpestřit chuť každého pokrmu.

K pěstování nemusíte mít žádné složité zařízení, protože stačí si pořídit speciální klíčící misky nebo použít vhodné nádoby, které běžně najdete doma jako sklenice a podobně. Důležité je semínka namáčet a následně pravidelně proplachovat a nadbytečnou vodu vylévat.

pokojové rostliny

Klíčky mají spoustu důležitých vlastností, které prospívají našemu zdraví. Posilují imunitu, bojují proti chřipce a nachlazení, rakovině, podporují hubnutí a mnoho dalšího.
Klíčky jsou vynikající nejen pro chuť a pozitivní vlastnosti pro zdraví, ale zkrášlí také celkově interiér, balkon či kuchyni a z vás se stanou skvělí pěstitelé.

You may also like...