Co přesně dělá mini fuzz pedal?

Asi každý z nás někdy v životě navštívil nějaký ples či zábavu. A všichni víme, že nezbytnou součástí těchto akcí, a jeden z hlavních předpokladů její úspěšnosti, je i hudební produkce. Tu obvykle neobstarávají známí profesionální muzikanti (ačkoliv výjimky se občas najdou), především z důvodu, že si je pořadatelé zkrátka nemohou dovolit.

 

A tak je často nahrazují amatérské kapely, které hrají písničky nejrůznějších profesionálních skupin. Mnoho lidí si myslí, že mají práci ulehčenou, avšak není to tak úplně pravda. Aby mohli předvést dobrou produkci, musí si nejprve ony písničky předem připravit. A věřte, že skutečně nestačí si stáhnout noty a onu písničku nacvičit.

 

hudba5

 

Velká většina přípravy se odehrává v počítači, kde se hudba upravuje tak, aby vyhovovala schopnostem a dovednostem členů kapely. Koneckonců, ne každý z nás dokáže hrát na kytaru jako Jimmy Hendrix nebo rappovat jako Eminem. Nehledě na fakt, že jsou mnohdy přítomny zvukové efekty, které běžně vytvořit nedokážeme.

 

Proto se používají nejrůznější pomůcky, jako je například mini fuzz pedal. Jedná se o zařízení, které dokáže vytvářet nejrůznější zvukové efekty, které je pak možné zařadit do dané písničky tak, aby ji vhodně podkreslily. Na rozdíl od toho klasického je tato mini verze menší.

 

hudba6

 

To však neznamená, že není dostatečně výkonná. Jistě, její možnosti jsou v porovnání s klasickou verzí poněkud omezené, avšak pro naprostou většinu písniček, které potřebují k podkreslení především již zmíněné fuzz efekty, bohatě stačí.

 

Samozřejmě je dobré předtím, než se rozhodnete pro jeho koupi, se dobře seznámit s jeho možnostmi a případně si jej i vyzkoušet. Tak můžete zjistit, zda skutečně bude pro vaše potřeby dostatečný, nebo zda pro vás bude vhodnější jiný typ.

 

Je totiž pravdou, že se nejedná o nejlevnější zařízení, zvláště pokud máte amatérskou kapelu. Proto je zde vhodné každou investici dobře uvážit. Avšak věřte, že pokud vyberete správně, vynaložené peníze se vám rychle vrátí.

You may also like...