Do sáčku se zipem lze ukládat i různé druhy mouky

Když přijde řeč na plastové sáčky s uzavíracím zipem, je to takové vděčné téma, protože jejich využití je nesmírně obsáhlé a jejich přednosti se dají interpretovat tak, že osloví takřka každého. Jednou z možností, kde se tento výrobek může uplatnit, jsou mouky.

mouka na koláč

Zdravá výživa jsou také alternativní mouky

Když se řekne mouka, mnoho zvláště starších lidí napadne klasická mouka pšeničná či žitná, kterou pořídíte snad v každém běžném obchodě s potravinami či supermarketu. Většinou se jedná o mouky bílé, zbavené povrchové vrstvy, tedy s převahou vnitřního endospermu. Tímto procesem však mouka ztrácí na své hodnotě, postrádá minerály, stopové prvky a některé vitamíny.

dvě palačinky

Pokud se chceme orientovat na zdravější varianty, měli bychom se poohlédnout po moukách celozrnných. Kupříkladu ječná, žitná nebo špaldová celozrnná mouka nám dá mnohem víc.

Existují však i jiné mouky, např. kokosová, mandlová, jáhlová, pohanková, hrachová, fazolová – všechny jsou bezlepkové a rozemleté z celých plodů či zrn, takže jsou komplexní živinou a nepostrádají nic, ani minerály, ani tolik potřebnou vlákninu.

Všechny mouky lze skladovat i delší dobu, podobně jako mouky pšeničné, které doma vydrží několik měsíců bez úhony. A právě zde se uplatní sáček se zipem, takto uložené mouky nezaberou mnoho místa a v sáčcích je snadno vyskládáte v regálu kuchyňské linky. Nepotřebujete žádné plastové dózy s víkem, sáčky jsou navíc levnější a praktičtější. Výhodou zabalené mouky v sáčku je i možnost vytěsnit před uzavřením většinu vzduchu a tím snížit oxidaci mouky na minimum.

Sáčků se zipem se prodává velký rozměrový rozsah a liší se také tuhostí, neznamená to tedy, že vaše mouka musí být nutně uložena ve velmi tenkém pytlíku, co se po pár dnech protrhne, gramáž sáčků se přizpůsobuje hmotnosti ukládaného obsahu a možná jste si někdy povšimli, že ve stejném stylu se balí a distribuují zákazníkům i krmiva pro domácí mazlíčky. Kupříkladu granule pro psy a kočky se balí v uzavíracích pytlích po 10 až 15 kg, které se mohou doma skladovat bez problémů i ve více vrstvách na sobě.

You may also like...