Kdo si hraje, nezlobí ani za špatného počasí

Znáte to. Venku prší nebo sněží, večer nedávají nic pořádného v televizi, na co byste se mohli dívat celá rodina. Děti začnou zlobit, protože nemají žádnou kloudnou činnost. Jednou z možností jsou samozřejmě klasické společenské hry, pokud je tedy vlastníte. V případě, že jste například na dovolené a přestane vás bavit hrát jen karty, tak si zahrajte hry, které pobaví a zároveň procvičí vaše znalosti a paměť.

Najít hru, ke které nepotřebujete vůbec nic, anebo jen kostky nebo karty není jistě těžké. Může se ale stát, že vás v dané situaci zrovna nic nenapadne. Když se to stane, tak si stačí vzpomenout na naše tipy.
kluk a jenga

Slovní fotbal

Tohle je naprostá klasika. Můžete ji hrát samozřejmě jen s poledním písmenem, anebo si zvolit poslední dvě písmena. Jeden z vás tedy řekne například slovo řekA, druhý AutO, třetí Ošatka atd. Anebo řeknete řeKA, druhý KAravAN a třetí ANanas. Je to velice jednoduchá hra, kterou můžete hrát i s velmi malými dětmi. Stačí, když mají alespoň nějakou slovní zásobu.

Myslím si…

Další klasika, kterou zná snad každý z nás. Možná by vás ale ani nenapadlo, že ji můžete hrát se svými dětmi. V dnešní době mobilů a sociálních sítí se na osvědčené klasiky bohužel často zapomíná. Hra je opět velice jednoduchá. Jeden ze členů rodiny si myslí nějakou věc, osobnost či zvíře a ostatní se ho ptají a hádají, co to je. Otázky ale mohou být pouze takové, aby daný člen rodiny mohl odpovědět buď ano, nebo ne.
pastelky na omalovánky

Kdo ví víc?

Potrapte mozkové závity a zahrajte hru kdo ví víc? Určete si jedno téma, na které musí každý z vás říct to, co ho napadne. Téma může být jakékoli, zejména podle vašich zájmů a koníčků. Mohou to být značky aut, přečtené knihy, exotická zvířata, zpěváci, herci, města nebo cokoli jiného. Záleží pouze na vás. Posaďte se ideálně do kruhu a střídejte se. Když jeden nebude vědět jak dál, tak ten druhý dostane bod.

Ani k jedné z těchto her nepotřebujete vůbec nic. Stačí vám alespoň dvě osoby a ochota s nimi komunikovat, bavit se a používat svůj mozek. Tyto hry můžete hrát bez ohledu na počasí, vybité baterie v telefonu i počítači a také bez elektřiny. Mohou vás tak snadno a rychle zachránit.

You may also like...