Korejské módní trendy

· Ulzzang , v překladu „nejlepší tvář“ je nejpopulárnějším korejským trendem. Korejky si velmi potrpí na péči o pleť a kvalitní kosmetiku, několikrát týdně aplikují masky, což je v Česku bráno spíš jako občasné rozmazlování (také proto, že u nás je kosmetika výrazně dražší než v Koreji). Make-up Korejky používají spíše tak, aby působil co nejpřirozeněji a aby co nejméně zatěžoval jejich pleť, tzn. korektor, kvalitní BB krém (pudr spíše nepoužívají), potom stíny v přirozených odstínech, tenké linky nejčastěji hnědé barvy, tužka na obočí, řasenka (někdy i nenápadné umělé řasy) a rtěnka. Pozornost má upoutat právě bezchybná tvář, tudíž oblečení bývá nejčastěji jednoduché, ovšem chytře zkombinované. Ulzzang je unisex trend, ačkoliv nejvíce jsou vidět právě ulzzang dívky.
asijské kamarádky

· Síťované punčochy, vrstvení, kalhoty s vysokým pasem, pastelové barvy…a další trendy, které Korejci znovuobjevili, vylepšili a nosili cca rok až dva před námi. Trend síťovaných punčoch pod kalhoty se nosil v ulicích Seoulu už v roce 2016 a o rok později jej nosily snad všechny dívky i u nás. Příkladem vrstvení může být např. oversized jednoduché triko pod šaty se špagetovými ramínky. Co se vysokého pasu týče, první podobou tohoto trendu byly vypasované sukně, které se v Koreji začaly nosit okolo roku 2012, nejčastěji v kombinaci s oversized svetrem. Pastelové barvy tu byly vždy, ale nikdy nebyly nějak velkým trendem. Korejské dívky a ženy si potrpí na jemný, ženský vzhled, pro který jsou pastelové barvy ideální. Ovšem pozor, i tento trend má svá pravidla. Ideální je outfit sestavený z neutrálně barevných kusů a jeden až dva pastelové prvky, které celý outfit oživí – např. pastelový kabát, baret či kabelka.
dívka z Asie

· Párová móda je jedinečný trend, který se k nám dostal opět z Koreje. Spočívá v tom, že páry úmyslně koordinují své outfity tak, aby bylo vidět, že jsou spolu. Tato koordinace může mít mnoho podob, od stejného doplňku či svršku po sladění barev, vzorů a střihů. Pokud už je pár ve svazku manželském a mají dítě, často sladí i oblečení své ratolesti, aby působili více jako rodinka. Pokud chcete vyzkoušet párovou módu a jste single, nezoufejte, tento trend je populární i mezi kamarádkami či sourozenci.

You may also like...