Mezi obalovým materiálem se těší značné oblibě fixační fólie

Když se řekne „obalový materiál“, každého z vás může napadnout něco jiného – papírový lepenkový karton, igelitové sáčky a pytle, textilie, polystyrenové či polyuretanové desky, ale také speciální tenký polyetylen, vyráběný jako fixační fólie.

Flexibilní tenká fólie

Ve specializovaných e-shopech na obalový materiál ji najdete také pod názvem „fixační“ nebo „stretch fólie“. Jedná se o velmi tenkou, pružnou a zároveň pevnou polyetylenovou vrstvu, navinutou na roli o různých šířích a délkách. Její mechanické vlastnosti z ní vytvořily jeden z nejoblíbenějších obalových materiálů současnosti.

logistika skladu

Je bezezbytku recyklovatelná – takže minimální ekologická stopa. Jak už bylo řečeno, základ výrobku tvoří nízkohustotní polyetylen, do jehož struktury se přidávají speciální tzv. adhezivní (přilnavé) složky. Použitou fólii lze bez problémů vyhodit do kontejneru s plastovým odpadem.

zabalené balíky

Zdravotní nezávadnost – některé fólie se vyrábí speciálně pro potravinářský průmysl na balení pečiva, ovoce a zeleniny a mnoha dalších polotovarů, hotových jídel i potravinových surovin. Samozřejmě do ní můžete zabalit i svačinu, a jestliže ji využíváte v široké roli např. pro stěhování, pak do ní klidně můžete zabalit i např. trvanlivé potraviny, krmiva pro zvířata atp.

Perfektně se s ní pracuje – ačkoli je velmi tenká, dokáže ve více vrstvách zabezpečit různé předměty při stěhování, jako jsou domácí spotřebiče, koberce a rozebraný nábytek na jednotlivé desky. Hodí se pro balení zboží v různých e-shopech a využívá se v logistice k zabezpečení balíků nakládaných na dřevěné palety. Vyplatí se mít ji doma pro případy, kdy potřebujete uskladnit nebo převážet různé předměty, které by se složitě a obtížně balily do jiných materiálů. Výhodou fixační fólie je, že se s ní velmi dobře pracuje, je tenká a lehká a výsledek práce je ihned vidět.

You may also like...