Připravte se na letní sezónu u bazénu – Jak se postarat o bazén a vodu v něm? 

Pomalu ale jistě nastává doba, kdy si budeme moci užívat krásných letních teplot a to si bezesporu žádá zchlazení v bazénu. Jak se o bazén postarat? 

Připravte se na letní sezónu u bazénu – Jak se postarat o bazén a vodu v něm? 

Bezesporu všichni už se nemůžeme dočkat krásných letních teplot a odpočinku u bazénu na zahradě. Tyhle chvíle patří k našim oblíbeným, předcházet jim ale musí důkladná péče o bazén a bazénovou vodu. Nikdo netouží po tom, aby se koupal ve vodě zakalené, zelené, společně s řasami, bakteriemi a drobnými mikroorganismy. Průzračně čisté vody v bazénu docílíte jen správnou péčí. Jak by měla vypadat? 

pexels-photo-1247526

Hlavně nezaspat 

Na začátku jsou dvě možnosti, buďto připravujeme bazén na sezónu úplně od začátku, takže napouštíme úplně novou vodu, což bývá častěji u menších zahradních bazénů, nebo se musíme postarat o bazén, který jsme minulý rok zazimovaly, což je typické pro větší bazény. O maličko jednodušší to máme, pokud vodu napouštíme všechnu čerstvou a novou a bazén třeba po zimě ještě stavíme či nafukujeme, máme tak před sezónou všechno čisté a připravené, pak stačí připojit filtraci a přidat bazénovou chemii. 

V tom druhém případě je nutné zjistit, co všechno se nám do bazénu přes zimu nastěhovalo, nečistoty je potřeba vybrat stěny bazénu očistit, připustit novou vodu do požadované výše a samozřejmě všechnu vodu pořádně přefiltrovat. Pak už jsme na sezónu zase připravení a můžeme se začít koupat. Bazén je vždy lepší začít chystat ještě chvíli před tím, než koupací sezóna propukne naplno.

pexels-photo-5269789 

Bazén péči potřebuje neustále 

Během koupací sezóny je nutné neusnout na vavřínech a o bazén a vodu v něm se starat s pravidelností. Je nutné vybírat nečistoty, hlídat hodnotu pH, přidávat chlór a zapínat pravidelně filtraci. Bazénová chemie je společně s filtrací neskutečně důležitá, díky bazénové chemii nebudeme mít ve vodě bakterie a nebudou se nám na dně bazénu a na jeho okrajích tvořit řasy, chemie a pak zejména chlórové přípravky vodu zároveň dezinfikují a koupání je pak pro všechny bezpečné. 

Stačí malá chvilka nepozornosti a bazénová voda se může proměnit z krásné průzračné studánky na louži plnou zelených řas. Kvalitu vody totiž ovlivňuje mnoho faktorů, jako počasí, drobný hmyz, pot, zbytky deodorantů nebo krémů na kůži koupajících. 

Péče o bazénovou vodu je tak velmi důležitá a jen správně zvolená chemie a kvalitní filtrace vám pomohou dosáhnout kýženého výsledku. 

 

You may also like...