Uchování prvních vzpomínek

Před narozením dítěte si mnoho budoucích rodičů dělá seznam, co je potřeba nakoupit. Základní výbavička je jistě nezbytná, proto jako první bývá nakupováno oblečení, postýlka, kočárek, vanička, přebalovací pult, plenky a tak dále a tak dále. Většinou se jedná o ryze praktické věci, které jsou nezbytně důležité pro pohodlí a zdraví dítěte.
novorozená holčička
Ne nezbytnou, ale vhodnou a často následně velmi oblíbenou věcí, která se dá také před nebo krátce po narození miminka pořídit, je takzvaný deníček našeho děťátka. Je to kniha, do které lze zapisovat veškeré důležité okamžiky a zážitky z prvních dnů a měsíců s tím nejdražším, co vás v životě potkalo.
deníček pro chlapečka
Krátce po narození si většina rodičů dobře pamatuje míry dítěte, jeho příchod na svět a první hodiny v jeho přítomnosti. Jakmile dítko roste a rozvíjí se jeho dovednosti, přibývá nových zážitků a vše se postupně slévá. Když se k tomu přidá pár let, začnou se dříve zřetelné věci stávat mlhavými. Je to velká škoda, a proto se určitě vyplatí vše důkladně zaznamenat a uchovat jak pro dítě samotné do jeho dospělosti, tak jako vzpomínky pro rodiče.

Deníček je cenný nejen proto, že jsou v něm zaznamenány všechny základní a další důležité informace a údaje o dítěti, ale je doplněn také zajímavými postřehy rodičů a fotografiemi.
cedulka novorozeněte
K sehnání je spousta verzí této knížky, jsou zvlášť pro chlapečky a pro holčičky, některé obsahují místa pro nalepení tematických fotografií, jiné jsou zase doplněny prostorem pro otisk nožky, mají obálku na první vlásky, zoubek a podobně. K některým lze připevnit i flash disk s fotografiemi nebo videozáznamy dítěte.
Knihu lze objednat v internetových obchodech nebo ji naleznete, s možností nahlédnutí, i v knihkupectvích. Cena se průměrně pohybuje okolo dvou set korun.
Zásadně je kniha členěna do několika kapitol, kdy úvod tvoří informace o narození dítka, jeho rodičích a dalších rodinných příslušnících. Následně bývá kniha rozdělena po měsících, někdy po dvou. Jsou zde dále kapitoly o zdravotním stavu, lékařských prohlídkách a očkováních, o prvních zážitcích, dovolené, výletech a návštěvách. Zejména je zde dostatek prostoru k zaznamenání všech zásadních pokroků a nových dovedností děťátka. Většinou bývá ukončena prvními narozeninami.

Čas plyne velmi rychle a z nemluvněte bude zanedlouho mladý dospělák, knihu mu pak můžete s cennými vzpomínkami předat, nebo si ji uchovat pro sebe na památku.

You may also like...