Vhodná strava dokáže s nadváhou divy

Zbavit se nadbytečných kilogramů je někdy docela snadné, někdy to ale může být běh na dlouhou trať. Tak to obvykle bývá hlavně u obézních jedinců.

Vhodná strava dokáže s nadváhou divy

Není sice pravdou, která po našich zemích často koluje, že patříme mezi nejtlustší národy na světě, ale co se týče starého kontinentu, tam už je to na hraně. Problém není pouze nadváha, ale hlavně obezita. Nadváha sama o sobě obvykle škodlivá není. Obezita je škodlivá ve všech ohledech a u každého. Člověk, který má obezitu, má násobně vyšší šanci na zisk některé nepříjemné chronické choroby, která nemusí mít pouze fyzickou podobu, ale může se projevovat i psychicky. Mýtus, že tlustí lidé jsou daleko spokojenější, je u nás stále rozšířen, ale opravdu se jedná o mýtus, který se ani trochu nezakládá na pravdě.

Kettbells

Někdy je problém jen tak na první pohled nadváhu či dokonce obezitu rozpoznat. Logicky si stačí vlézt na váhu, řeknete si. Ano, ale to není přesné. Nevíte, jestli vám přidávají na váze vaše tuky nebo svalová hmota. Kulturisté také hodně váží. Proto stále více lidí dává při zjišťování stavu, co se váhy týče, přednost BMI kalkulačce, které je v tomto směru daleko přesnější.

Více zeleniny, méně tuků

Nadváha, ale i lehká obezita se dá řešit změnou jídelníčku. Někdy je potřeba jen mírných úprav, jindy se to neobejde bez trochu větších zásahů. Hodně záleží na tom, co má člověk v oblibě. Rozhodně je nezbytné vyvarovat se jídlům, kde se nachází mnoho soli, cukrů a samozřejmě také tuků. Většinou to znamená nejíst ve stáncích s rychlým občerstvením, kde člověk dostane prakticky jen nezdravou krmi, po které se hodně přibírá. Než to je lepší si koupit v zelenině karotku a konzumovat ji při sledování televize místo smažených a hodně nezdravých bramborových lupínků.

Štíhlé břicho

Odborník na výživu

Kdyby nezabrala tradiční zeleninová dieta bez tuků, je dobré navštívit dietologa, který by měl vědět co a jak. Dle testů a pohovoru zjistí, kde by mohl být zakopaný pes a poté navrhne další postup. Většinou se jedná o změněný jídelníček, který by měl klientovi nejen chutnat, ale zároveň by po něm měl ztrácet i nadbytečné kilogramy.

You may also like...