Víte, co vaše dítě hledá na internetu?

Když se řekne slovo internet, každý si vybaví nekonečné možnosti hledání služeb, zboží, informací… Stejně jako pro nás, i pro naše děti je internet nekonečným obsahem toho co hledají a bohužel i toho, co by najít neměly. Naprostá většina dětí má přístup ke všem stránkám na internetu, a hlavně sociálním sítím.

vyhraná hra

Je to spíše taková naše povinnost obdařit naše dítě přístupem k těmto stránkám. Už jen kvůli tlaku z okolí, kdy se děti na schůzkách domlouvají přes různé zprávy napojené na internet. Svou ratolest byste měli hlídat nejen na jejich sociálních stránkách. K čemu se připojují, jak se vyjadřují v komentářích, jaké fotky zveřejňují… O tom by měl mít přehled každý rodič. Zejména pokud vaše dítě zrovna dospívá a vidí u ostatních, jak se snaží zviditelnit bizardními fotkami a akcemi.

Napadlo vás kontrolovat i jejich hledané webové stránky? Děti na nich mohou sledovat své oblíbené idoly z internetu, které prostřednictvím svých vlastních stránek propagují sebe samu. Měli byste si s nimi promluvit o tom, koho a proč sledují. A sami si udělat obrázek, jestli je obsah propagovaný na stránkách vhodný pro vaše dítě. I nepatrné vulgarismy mohou mít dopad na vaši ratolest v negativním slova smyslu. Naučí se je a mezi kamarády bude rozšiřovat, protože „to říká i můj oblíbený internetový idol“.

Pokud vy nejste doma a dítě má přístup na internet, může zkoušet vyhledat nelegální stránky, nebo stránky s obsahem pro dospělé. Už jen z toho důvodu, aby si mezi kamarády udělal místo tím, že byl na těch zakázaných stránkách. Není pochyb o tom, že tyto stránky mají velmi negativní dopad na chování jedince. Problematika procházení stránek s obsahem pro dospělé se týká zejména chlapců. Některé dívky nejsou výjimkou, ale je to většinový problém chlapecké skupiny mládeže.

Proto byste měli monitorovat pohyby vašeho dítěte na webových stránkách a předejít tak zmíněným hrozbám, které mohou narušit vývoj, který jste vy nastavili. Nemluvím samozřejmě o monitorování dítěte skrze kamery, nebo špehování za rohem. Jednou za čas byste mohli zkontrolovat historii hledanou na daném zařízení, nebo si ulehčit práci speciálním programem, kde si můžete nastavit, jaké stránky může vaše dítě procházet.
chlapec v košili

Je třeba jednat dříve než později, protože pak by to vaše dítě mohlo chápat jako omezování svobody a mohli byste se potýkat se vzpurností.

Nenechte svou ratolest zkazit pocházením obsahem, který můžete vy sami bezbolestně zastavit.

You may also like...