Čištění vzduchotechniky – efektivní způsob, který vyhubí viry a bakterie

K plynulému a správnému chodu vzduchotechniky, která slouží k odvětrávání Vašeho bytu i bytu Vašich sousedů, je třeba, aby byla pravidelně čištěna a dezinfikována. V mnohých bytových jednotkách však k správnému čistění vzduchotechniky pravidelně nedochází, nebo k němu od stavby nedošlo nikdy. Vzduchotechnika je pak za ty léta značně znečištěna a nejhorší na tom je, že místo aby odváděla správnou funkci a správně odvětrávala, tak se naopak mění v nebezpečného škůdce. Nevyčištěná vzduchotechnika je ideálním místem pro šíření různých bakterií, virů a plísní.

čištění vzduchotechniky

Pokud Vám není jedno zdraví Vás a Vaší rodiny, je na čase, abyste si nechali Váš vzduchotechnický systém řádně pročistit a vydezinfikovat. A právě od toho je tady pro Vás firma TAURIS plus, s.r.o., která se kromě montáže vzduchotechniky zabývá i jejím čistěním a dezinfekcí.

Díky jedinečné a moderní technologii, kterou společnost používá, není třeba, abyste v době čištění byli přítomni. Tato technologie však zaručí hlavně řádné pročištění vzduchotechnických prostor a stoupaček. Aby bylo vše v pořádku a potrubí pracovalo tak jak má, je třeba aby byla odstraněna řada narušujících faktorů:

– odstranění prachu
– odstranění mastnoty
– dezinfekce celého systému
– odstranění dalších nečistot, jako je tuk a další zanesení

čištění vzduchotechniky potrubí

V rámci opatření lze vzduchotechniku preventivně několikrát dezinfikovat, a tak posílit ochranu i proti aktuálnímu viru COVID – 19. Společnost k čištění využívá například i kamerový systém, kterým nejprve prověří, jak moc je potrubí a celý systém zanesen. K čištění je pak používaný ekologický antivirový prostředek, který je zcela bez zápachu a je účinný proti široké škále plísní, virů a bakterií. Společnost rovněž může odebrat vzorky, které pak následně může nechat otestovat v laboratoři Státního zdravotního ústavu, který Vám následně předloží rozbor všech virů, bakterií a mikroorganismů, které byly přítomny v potrubí. Dýchejte čistý a zdravý vzduch a nechte si i Vy vyčistit vzduchotechniku.

You may also like...