• Nezařazené

Co je to algicid

Voda, především ta ve venkovních bazénech, má tu nepěknou vlastnost, že se bez údržby velmi rychle kazí. Často se nejprve zbarví poněkud do zelena, aby se následně objevil na hladině povlak této barvy. A to je rozhodně něco, co nikdo z nás nechce. Proto používáme nejrůznější technické i chemické prostředky, abychom tomu předešli.

Jedním z těch hojně používaných je i algicid. Pravdou však je, že jen málokdo jej zná pod tímto názvem a ví, co přesně si pod tím představit. Přesto jej používá prakticky každý majitel bazénu, který v něm chce mít průzračně čistou vodu.

koupání v bazénu

Samozřejmě většina z nás již slyšela o herbicidech, insekticidech a dalších, a algicidy patří do podobné rodiny. Jedná se o přípravek určený k hubení určitého typu organismů, které jsou v daném prostou nežádoucí či dokonce škodlivé. A v tomto případě se jedná o řasy.

Asi není třeba říkat, že právě ty představují jeden z největších problémů, se kterým se můžeme setkat. Stačí jen pár dní horkého počasí, a voda již získá nepěkný zelený nádech. A právě zde nám přijdou algicidy vhod, i když se často používají také jako prevence.

čistý závodní bazén

V podstatě se jedná o látky, které jsou právě pro řasy vysoce toxické, a to i v nižší koncentraci. Jejich aplikací jsou tedy zahubeny ty, které se již stihly vytvořit, a zároveň je na určitou dobu zabráněno jejich opětovnému rozvoji.

Zdaleka nejčastěji používaným algicidem je pak chlor. Ten používají jak soukromí majitelé, tak i veřejná koupaliště, a dokonce i profesionální bazény. Je to proto, že právě on je v současnosti tím nejlepším řešením proti nejrůznějším mikroorganismům, které máme k dispozici. Je dokonce doporučováno, aby voda obsahovala jeho určitou koncentraci. Tím se mnohem snáze udrží její čistota.

Samozřejmě existují i jiné přípravky, avšak právě chlor je zdaleka nejpoužívanějším a nejrozšířenějším. Rozhodně se tedy vyplatí jej koupit a použít. Věřte, že nakonec vám ušetří peníze.

You may also like...