Jak si představujete pohodové stěhování

Kdybychom se vás v anketních otázkách zeptali, jak si představujete pohodové levné stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/, jak byste odpověděli a co byste považovali za zásadní, co by měla stěhovací firma zajistit?

kartonové krabice

Balicí materiál – mnoho stěhovacích firem se vám postará i o balicí materiál a nemusíte jej nikde shánět. Balení do starých časopisů si raději rozmyslete, protože tiskařská barva je toxická a navíc špiní, takže vám může poškodit nebo zcela znehodnotit jakýkoli předmět. Vsaďte raději na osvědčenou bublinkovou fólii, tenkou fólii pro balení spotřebičů a nábytku a na moderní balicí materiály, jako jsou kartonová střiž nebo drobná výplňová tělíska flo-pak.

kočka v krabici

Koberce – dobrá stěhovací firma se postará o to, aby byl koberec přenášen zavinutý do role, a ta by neměla být v průběhu stěhování ohýbána. Koberec se musí přenášet v jedné rovině, jinak se mohou poškodit jeho vlákna. Můžete tomu zabránit i vloženou dřevěnou lištou před rolováním koberce.

Nábytek – nábytek lze přestěhovat smontovaný nebo rozebraný (pokud rozebrat lze). Výhodnější je to z hlediska časové i finanční náročnosti přestěhovat vcelku, ale zkušení lidé vám to nedoporučí, protože jsou při přenášení a při jízdě stěhovacím vozem namáhány spojovací součásti. Tím se může zkrátit jeho životnost, takže ve finále to bude možná i dražší, než jej přestěhovat rozebraný. Stěhovací firmy zajišťují rozebírání nábytku, a to i se zárukou pojištění proti jeho poškození.

Neobvyklé předměty – dobří stěhováci vám neodmítnou přestěhovat ani trezor, piano, velké akvárium, velké rostliny ze zimní zahrady, stavební materiál, stroje a zařízení a další neobvyklé věci. Pouze je s tímto seznamte předem. Možné je přestěhovat i kanystry s benzínem, barvy, ředidla i jedovaté chemikálie, ale musí být vše v souladu s dodržováním platných předpisů a norem. Podstatné ale je, že stěhovací firmy se snaží obvykle pokaždé vyjít svým klientům vstříc.

You may also like...