Dezinfekce vody bez chlorových přípravků

V současné době se v našich končinách nejčastěji používá k vyčištění bazénové vody chlór. To platí nejen pro bazény zahradní, ale i pro veřejná koupaliště. Tento typ dezinfekce je obvykle dobře snášen, ovšem pro lidi, kteří nemají pokožku ve zrovna dobré stavu může být chlor až příliš agresivní prvek. Tito jedinci pak čistí vodu alternativními způsoby.
černočervené plavky
Sůl
Říká se, že sůl je nad zlato a v případě bazénové dezinfekce to rozhodně platí. Sůl rozpuštěná ve vodě působí antisepticky a spolehlivě likviduje všechny mikroorganismy v ní obsažené. Aby však vše fungovalo tak jak má, je nutné, aby došlo k elektrolýze a k tomu je potřeba speciální jednotka, která není zrovna levná. Navíc v tomto případě také vzniká ve vodě chlór. Naštěstí jeho koncentrace není tak vysoká, jak je jinak běžné a také jsou díky elektrolýze jeho negativní účinky velmi snížené či zcela eliminovány. V takovéto vodě se mohou koupat i lidé s dermatologickými potížemi.
UV lampa
V tomto případě nastupuje na scénu moderní technika. UV lampy jsou efektivní, ale pouze omezeně. Dokáží zlikvidovat mikroorganismy všude tam, kde jejich záření přichází do kontaktu s vodou. A to většinou nestačí. Pokud však chcete eliminovat nežádoucí účinky chlóru, je UV lampa ideální. Musíte však vzít v potaz, že jsou lampy poměrně náročné na spotřebu elektřiny. Proto se používají k tomuto účelu u soukromých bazénů velice zřídka.
bruneta v bazénu
Kyslík
Nechcete-li mít ve vodě ani stopové množství chlóru, a přitom chcete zachovat její nezávadnost, lze použít kyslíkovou chemii. Ta je v posledních letech poměrně populární. Na tento druh přípravku nebyly zaznamenány žádné negativní kožní reakce, a to dokonce ani u pacientů trpících lupenkou. Vždy je však něco za něco a v tomto případě je tím negativum o něco vyšší cena nežli u chlorových preparátů. V případě, že chcete mít zcela nedráždivou bazénovou dezinfekci, je to ale ta nejlepší možná volba .

You may also like...