Jak si vybrat bazén na zahradu? Který vám vydrží nejdéle a proč záleží na materiálu?

Vybrat bazén na zahradu není legrace, jde o investici a všichni chtějí, aby bazén samozřejmě i nějakou dobu vydržel. Podle čeho tedy bazén vybrat?

Jak si vybrat bazén na zahradu? Který vám vydrží nejdéle a proč záleží na materiálu?

Dokážete si představit léto bez radovánek ve vodě? Asi jen těžko, zvláště pokud máte zahradu, máte tedy kam bazén umístit, nabízí se tahle možnost. Mít vlastní bazén je to nejlepší, děti se v něm vydovádí, dospělí se mohou zchladit nebo si dokonce zaplavat. Na výběr máte z celé řady nejrůznějších bazénů, liší se podle velikosti, ale i podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobené a je třeba zvážit i jeho tvar. Jak si vybrat ten nejlepší bazén?

zapuštěný bazén

Kam bazén dát?

Ještě před samotným výběrem konkrétního bazénu, je potřeba mít vybrané místo, kam bazén budete chtít umístit. Velikostně totiž musí bazén sedět, takže na menší zahrady se logicky vejde jen menší bazén a někdy je lepší zvolit bazén nadzemní, který pořídíte velmi rychle, stačí jej pak postavit, napustit a je hotovo. Nadzemní bazény se rozloží na plochu, mohou být opravdu malé, většinou jsou pak z plastu nebo jsou nafukovací. Tyto bazény ale slouží spíše jen k osvěžení a jsou vhodné pro děti, i tak jsou ale hodně oblíbené. Nemusí se ani zazimovat, stačí vodu na konci léta vypustit, nafukovací bazény se dokonce dají složit a uschovat.

Když chcete bazén větší

Pokud ale máte zahradu větší, určitě budete přemýšlet i o větším bazénu, ve kterém si už můžete i zaplavat. Nejlepší na plavání jsou bazény oválné nebo obdélníkové, v kulatých bazénech si mohou spíše hrát děti, na velké plavecké výkony nejsou vhodné. U větších bazénů je také možné volit z několika materiálů. Nejčastěji lidé volí bazény plastové, jejich cena je totiž nejpřijatelnější, dražší jsou pak bazény nerezové, ty mají ale nejdelší životnost. Plastové bazény ale také vydrží minimálně deset let.

plavec v bazénu

Máte pak možnost nechat si bazén zapustit do země, což je častá varianta, je to praktické, lépe to i vypadá. Vhodnou variantou jsou i částečně zapuštěné bazény. Na pohled jsou tyto bazény vzhlednější, než bazény nadzemní, navíc z nich nevypouštíte vodu, takže se musí zazimovat, na začátku nové sezóny je ale zase docela rychle zaběhnete. Vodu na zimu nemusíte vypouštět z fóliových ani nerezových bazénů, u plastových je lepší dát vodu pryč.

Už se nemůžete dočkat léta? Vyberte si vhodný bazén a začněte si užívat prvních letních dnů ve vlastním bazénu na zahradě.

You may also like...