Kdo zažil sběratelskou vášeň, ví, o čem je řeč

Zpočátku se lidé orientovali na sbírky výtvorů matky přírody a již před staletími především šlechta trávila volné chvíle tvorbou rozsáhlých sbírek loveckých trofejí a také shromažďováním nespočetných druhů hmyzu – brouků a motýlů.
Sběratelská vášeň neutichala, dědila se v genech a plnila rozsáhlé prostory tolika exponáty, snad vším, co se dalo sbírat. Nemusíme zacházet příliš daleko, stačí zakoupit vstupenku do Národního muzea nebo do Technického muzea v Praze a máte zaručeně pestrý program na celý deštivý víkend. Ideální tip na rodinný výlet, kdy vystřídáte rozsáhlé národní sbírky minerálů, vodních a suchozemských živočichů s technickými unikáty, s jakými se jinde nesetkáte.
sbírka fotoaparátů

Co všechno se dá sbírat

Lidé sbírají skutečně cokoliv. Mohli bychom začít s těmi obyčejnými sběratelskými vášněmi, jaké se objevují v literatuře, ve filmu, a pochopitelně i ve skutečnosti. Každý z vás si jistě dokáže vybavit, co obnáší sběratelská vášeň filatelistů, sběratelů odznaků, vizitek, samolepek, a také různé techniky, počínaje starými fotoaparáty a konče třeba televizory.

Socialistické raritní kousky
 Soudruh Vladimír Iljič Lenin ve všech podobách. I takoví nadšení sběratelé mezi námi žijí. Sbírka může být doplněna o busty Antonína Zápotockého, Gustáva Husáka, Leonida Iljiče Brežněva a dalších státníků té doby.
poštovní známka
Gramofonová deska
Až tak raritní sbírky to nejsou, sběratelů gramodesek je poměrně mnoho, zvlášť při představě, že gramodesku lze pohodlně přehrávat i v dnešní „digitalizované době“.

You may also like...