Kdy si raději vybrat větší přikrývku 220 x 200

Máte velké lůžko a spíte sami – pořídit si dnes velkou postel, není žádný problém, lůžko si dokonce můžete zhotovit sami, a to velmi kompaktní, například z přepravních palet. Vyskládáte je vedle sebe ve dvou vrstvách na sobě, spojíte ocelovými pásky, upravíte vhodně povrch, pokryjete celou plochu jednou obří zdravotní matrací 220 x 200 cm a máte vystaráno. Spát na takto velkém lůžku obnáší celou řadu výhod, například můžete zaujmout pohodlnou polohu při spánku s roztaženýma či pokrčenýma nohama, a můžete si do postele vzít snídani na podnosu, anebo notebook s vhodnou chladicí podložkou.

svačina do postele

Na takovém lůžku se ovšem vyplácí mít k dispozici i větší přikrývku 220 x 200 cm. Nebudete se pod ní v noci tísnit a navíc okolní vzduchová bublina, která pod větší přikrývkou vznikne, působí jako tepelný izolant – v zimě zahřívá a v létě chladí. S větší přikrývkou je to podobné, jako s větším a volnějším oblečením, pokud nosíte příliš přiléhavé oděvy, můžete se v nich cítit stísněně a hlavně nepohodlně, protože tu schází ona vzduchová izolační vrstva. Mimochodem, víte o tom, že se dříve stavěly kamenné domy např. z opuky, které měly mezi dvěma vrstvami zdiva vzduchovou mezeru, aby fungovala jako tepelný izolant?

chodidla pod peřinou

Přikrývka pro návštěvu – velkou přikrývku ocení i vaše návštěvy, velké rozměry jsou vždy znamením pro nadcházející větší komfort a pohodlnější spánek, takže se pak prakticky nemůže stát, že by si někdo stěžoval na čouhající chodidla zpod peřiny, anebo odkrytá, studená záda. Velkou přikrývku oceníte hlavně tam, kde se v noci spí u otevřeného okna, a kde noční teplota ovzduší v místnosti klesá pod běžnou úroveň denních teplot. Velkou přikrývku můžete využít i tak, že se do ní zabalíte podobně, jako do spacáku, a tím se ještě více zvýší měkkost lůžka, což se hodí např. u rozkládacích nepříliš pohodlných pohovek.

You may also like...