Proč je důležitá dentální hygiena?

Dentální hygiena je procedura, kterou by měl každý z nás zařadit do svého života stejně, jako preventivní prohlídky u zubaře. Nejedná se o žádný luxus nebo službu navíc, která je zbytečná. Naopak. Správně provedená dentální hygiena je předpokladem pro zdravý a zářivý úsměv. Může to být velice účinná prevence proti zdravotním obtížím, které poté musí řešit váš stomatolog.

dentální hygiena

Dentální hygienistka či hygienik vás provede procesem čištění zubů. Naučí vás, jaké techniky jsou pro vaše zuby nejlepší, jak si zuby čistit, aby byly dokonale čisté, jaké kartáčky jsou pro vás nejlepší i doporučí výběr vhodné zubní pasty.

Jako další krok vás dokážou na dentální hygieně zbavit zubního kamene, nepříjemného povlaku v ústech, a to jak na zubech, tak na jazyku. Tohle všechno pro vás znamená prevenci zubního kazu, jelikož tím dojde k odstranění velkého množství bakterií, které právě zubní kazy způsobují.

Zaměří se také na vaše dásně, zda jsou zdravé, nekrvácí a není u nich potřeba dalšího ošetření. Krvácením dásní trpí velké procento Čechů, a je to také jedna z věcí, které mohou být způsobené nesprávně prováděnou hygienou. Dentální hygiena slouží tedy také jako prevence proti zánětům dásní a paradontóze.

čištění zubů

Dentální hygiena sice není zdarma, nehradí ji zdravotní pojišťovna a pacient si ji tedy musí hradit sám, ale nejedná se o žádné závratné částky, a pravidelná návštěva hygieny vám může ušetřit spoustu věcí do budoucna. Ceny výplní zubů či jejich náhrad se pohybují již v řádcích tisíců, a je předpokladem, že do budoucna bude cena ještě růst. Dentální hygienou předcházíte tomu, abyste tyto služby potřebovali. Pokud jste z Prahy, a hledáte cenově dostupnou dentální hygienu, kde se vám bude věnovat tým profesionálů, u kterých budete mít jistotu, že se vašemu úsměvu věnují odborně a s tou největší péčí, vyzkoušejte dentální hygienu Prahy 10.

You may also like...