Jak zabavit děti na výletě?

Ať už si kladete otázku, kam na školní výlet nebo kde budou děti trávit prázdniny, vždy byste jim měli připravit zajímavé hry, díky kterým si mohou krátit volné chvilky u vody nebo při cestě autobusem.
rodinný výlet
· Kvízy
Rozvíjet své vědomosti nemusí děti jenom ve škole. Můžete jejich znalosti prověřit i zajímavou formou v podobě kvízu, nezapomínejte však na to, že je hra musí bavit. Došly vám témata nebo otázky, díky kterým byste mohli rozšiřovat dětem obzory? Můžete si pomoct s nejrůznějšími kvízy, které se vyrábějí v praktickém cestovním balení a nezaberou vám skoro žádné místo. Ve volných chvílích pak můžete soutěžit v různých vědomostních okruzích. A možná se i vy sami přiučíte v historii, přírodovědě nebo zeměpisu. Ideální kvízy budou takové, které budou zaměřeny přímo na Českou republiku nebo Evropu.

· Deskové hry
Ty nejznámější deskové hry snadno seženete v cestovním balení a není problém vytáhnout je na pláži nebo v autobuse. Dámu mohou hrát děti již od pěti let a mohou už v útlém věku začít procvičovat svoje strategické myšlení. Přednost můžete dát i neméně oblíbeným hrám, jako je člověče, nezlob se nebo scrable.
procházka s mamkou
· Pexeso
Pokud si chcete opravdu odpočinout, není lepší hra než pexeso. Ano skutečně se dá odpočinout i s tím největší raubířek…tahle hra zkrátka zabaví malé i velké. Pexeso můžete hrát v každém věku, záleží jenom na paměti a postřehu. Ideální je pak hra, kdy hraje 2 až 6 hráčů. Najdete nespočet druhů motivů, takže si vybere skutečně každý. Navíc existují i pexesa s anglickými názvy, takže se děti budou při hře navíc i vzdělávat.

· Magnetické příběhy
Pokud má vaše dítě před sebou dlouhou cestu, tohle bude ideální volba. Jedná se o magnetickou desku, kam děti umisťují figurky zvířátek nebo lidí a vytváří pomocí nich nejrůznější příběhy. Tato hra rozvíjí nejenom jemnou motoriku, ale i dětskou představivost.

You may also like...