Domácím úklidem k dokonalé postavě

Úklidem k vypracované postavě…Říkáte si, že to je sen každé ženy? No ano je a tento sen se také může stát skutečností. Chcete se dozvědět více? Tak čtěte dále a dozvíte se.
Kolik kalorií spálíte při běžném domácím úklidu? A proč to tak vlastně je? A co vlastně běžný domácí úklid znamená? Vědecké studie tvrdí, že dvě hodiny úklidu jsou při spalování kalorií účinnější, než 5 kilometrový běh. Při pěti kilometrech v nohou rychlým tempem spálíte zhruba 380 kalorií. Při dvouhodinovém úklidu vaší domácnosti cca 600 kalorií. To je o 220 kalorií navíc.
muškáty na oknech
Proč to tak vlastně je? To proto, že při úklidu zapojujeme přirozeně všechny svaly těla. Tím se každodenní úklid stává účinnější než třikrát týdně posilování ve fitness nebo běhání. Navíc při správných pohybech a držení těla si neničíme ani klouby ani páteř. Aby naše „cvičení v domácnosti“ bylo efektivní, nezapomínejme vždy při každém pohybu mít podsazenou pánev a každý pohyb dodělat až do konce.
Teď již k samotnému úklidu. Tak, která z činností je nejlepší k vypracované postavě?
Na prvním místě by se určitě umístilo mytí oken (cca 20 min. 120 kalorií), jen myslete na to, když se budete ohýbat pro kbelík, tak ho netahejte pouze rukama, raději si k němu přidřepněte, uvolníte tak svým zádům.
Na místě druhém je určitě vytírání podlah, se spálenými 110 kaloriemi za stejný časový úsek. Mějte vždy dostatečně dlouhou násadu mopu či smetáku, ať se u vytírání nemusíte hrbit.
dívka s prachovkou
A další spálené kalorie při každodenní dvacetiminutovce: utírání prachu (100 kalorií), vysávání (85 kalorií), věšení prádla (75 kalorií), žehlení (50 kalorií), mytí nádobí (45 kalorií).
Za 20 minut se toho dá stihnout dost. Hlavně, když motivace v podobě spalovaných kalorií nenechá dlouho čekat na kýžený výsledek. A navíc to přináší i další příjemné zjištění, už nikdy nebudete mít doma nepořádek.

You may also like...