Hubnutí i bez hladovění?

Hubnutí je neodmyslitelně spojeno s hladověním a drastickými dietami. Většina rad, jak zhubnout, začíná tím, že musíte přestat něco jíst. Přestat jíst sladkosti, smažená jídla, pečivo nebo další potraviny. Zakazování si potravin ale není jediný způsob, jak shodit přebytečná kila. Vlastně není ani nejlepší.

Hubnout se ve skutečnosti dá i během normální stravování, stačí jídelníček lehce upravit a zařadit do vašeho životního stylu více pohybu a fyzické aktivity. Když chcete zhubnout, nemusíte vynechávat žádné potraviny a trápit se hlady. Když budete hladovět, nebudete spokojení a vaše tělo může na nedostatek živin reagovat tím, že bude energii ukládat „na horší časy“. Proto se může stát, že když najednou z ničeho nic, přestanete třeba večeřet, tak místo hubnutí budete nabírat.

zelenina

Proto je lepší jíst pravidelně. Je jedno, jestli vám vyhovuje jíst pětkrát nebo třikrát denně. Hlavní je, abyste jedli pravidelně a dodávali vašemu tělu všechny potřebné živiny ve formě zdravých potravin. Dbejte hlavně na dostatek bílkovin a vlákniny. Bílkoviny můžete získávat z vajec, mléka, oříšků, sóji a dalších luštěnin. Pomoct vám mohou i proteinové nápoje. Více informací najdete na našem webu. Nezapomeňte ani na pravidelný pohyb, zkuste potom i protein po cvičení. Pravidelnost je v tomto případě stejně důležitá jako u jídla. Pokud si naplánujete, že budete chodit například každé úterý ráno plavat a každý čtvrtek a sobotu běhat, půjde vám to podstatně lépe.

měření

Sport má mnohem více benefitů než jen spalování kalorií. Pomůže vám posílit vaši imunitu, zpevnit svaly, zlepšit srdeční činnost, a navíc se během sportu vyplavuje hormon endorfin, který vám pomůže cítit se lépe.

Další důležitou složkou je regenerace. Když to budete s pohybem přehánět a nedáte vašemu tělu dostatečný prostor k odpočinku, dosahování vašich cílů bude náročnější. Proto zkuste spát alespoň sedm až osm hodin denně a vyhraďte si jeden den v týdnu na odpočinek.

You may also like...