Kuri aneb kouzelný robot do domácnosti

Kuri je jednoznačně láskou na první pohled i dokonalou technickou vymožeností. Kuri je milý společník, který si vás zcela získá. Přichází k nám z Ameriky, kde byl prvně představen společností Mayfield Robotics. Kuriho prostě nelze nemilovat. Však sklidil velký ohlas a zájem v Las Vegas, kde byl představen na tamním veletrhu.
ruka robota

Kuri je nejen společníkem, ale rovněž přínosným pomocníkem do vaší domácnosti. Tendence je taková, že bude plnohodnotným členem domácnosti. Pro děti je nepřekonatelnou „hračkou“. Kuri je fešák neboli robot v černo-bílém provedení, disponující výškou půl metru, mající váhu okolo šesti kilogramů. Velmi hbitá postavička, která tvarem připomíná kuželku.

Kuri vás zcela okouzlí svým umem

V prvé řadě je Kuri robotem mající vlastní osobitost. Kuri je neocenitelným pomocníkem, neboť dokáže jak pohlídat byt či domácí zvíře. Stejně tak zabaví vaše děti a stane se pro ně nepostradatelným parťákem. A to není vše! Kuri s vámi rád bude i komunikovat. Nejen že se zdvořile pozdraví se všemi členy v domácnosti, ale je schopen zodpovědět otázky typu, jak se má apod. Kuri je rovněž zárukou zábavy.
malovaný robot

Co lze očekávat od roztomilého robota?

Je schopný vám zapnout televizor, nahraje požadovaný program. Rovněž vás upozorní na případnou akci uvedenou ve vašem diáři. Může vám rovněž vyprávět pohádku na dobrou noc. Zkrátka je užitečný jak ke hlídání domácnosti, tak rovněž k ovládání i hraní si s vašimi ratolestmi.

Zásadní vlastnosti

Kuri je robotem, který je ovládaný pomocí hlasu a mobilní aplikace. Je schopen se připojit přes wi-fi a přehrát hudbu z mobilního telefonu. Na podezřelé zvuky ihned reaguje. Je schopen splnit úkoly jednoduššího rázu. Vyniká velmi dobrou orientací v prostoru díky zabudovaným senzorům. Pokud nastane nízká uroveň stavu baterie, sám se robot zapojí do dokovací stanice.
bílý robot

Kuri v sobě ukrývá technologickou preciznost. Uvnitř má zabudované čtyři mikrofony, což umožňuje, že slyší příkazy a úkoly, stejně tak díky tomu reaguje na neznámé zvuky. Prostřednictvím speciální aplikace si můžete dokonce v telefonu přehrát svět z pohledu Kuriho. Výdrž a životnost Kuriho je dána akumulátorem, jenž disponuje kapacitou na několik hodin činného provozu. Kuri nejen že rozpozná jednotlivé členy domácnosti, ale díky jeho dobré orientaci, je tak schopný se vyhnout i potenciálním překážkám v bytě.

You may also like...